CASEBOOK DLA PRACODAWCÓW

W 2015 roku Stowarzyszenie PoMOC i ATERIMA MED opracowały publikację „Przeciwdziałanie handlowi ludźmi wśród pracowników delegowanych do pracy za granicą. Casebook dla pracodawców”. Materiał adresowany jest do kadry zarządzającej w firmach i osób mających bezpośredni kontakt z kandydatami i pracownikami wysyłanymi za granicę.

W publikacji zawarte zostały scenariusze postępowania w najczęstszych sytuacjach prowadzących do wykorzystania pracowników przez oszustów oraz wskazówki ułatwiające prawidłowo identyfikować zagrożenia i pomagać potencjalnym ofiarom uniknąć niebezpieczeństwa.

Merytoryczną bazą dla treści zawartych w publikacji są m.in. warsztaty dla pracowników ATERIMA MED przeprowadzone w lipcu 2015 roku przez Stowarzyszenie PoMOC i Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji. W trakcie szkoleń omawiane były sytuacje ryzyka związane z zagrożeniem handlem ludźmi, z jakimi spotkać się mogą pracownicy firm delegujących pracowników za granicę.

Casebook został szeroko rozdystrybuowany, aby jak największe grono pracowników firm delegujących zyskało wiedzę, jak prawidłowo identyfikować zagrożenia i pomagać potencjalnym ofiarom uniknąć niebezpieczeństwa.

Publikację pobrać można pod adresem:
www.bezpieczny-wyjazd.eu/casebook.

Zobacz również: