REPORTAŻ „CZARNO NA BIAŁYM”

Film pokazuje, na czym polega praca firmy delegującej pracowników do pracy za granicą oraz jak odpowiedzialna jest jej rola. Reportaż przestrzega także przed zagrożeniami płynącymi z podejmowania pracy na czarno: współczesnym niewolnictwem oraz handlem ludźmi.

Film zawiera wypowiedzi ekspertów z zakresu przeciwdziałania handlowi ludźmi – s. Anny Bałchan oraz Magdaleny Lasoty ze Stowarzyszenia PoMOC.

Delegowanie pracowników – bezpieczny wyjazd

Materiał podkreśla też rolę delegowania w kontekście przeciwdziałania handlowi ludźmi. Delegowanie pracowników jest najbezpieczniejszą formą wyjazdu do pracy za granicę. Polega na podejmowaniu pracy w innym kraju, ale w oparciu o umowę podpisaną z pracodawcą w Polsce. Pracownik delegowany do pracy za granicą nadal pozostaje w mocy polskiego prawa, co podnosi komfort jego pracy i poczucie bezpieczeństwa.

Więcej o przewadze delegowania pracowników nad innymi formami zatrudnienia za granicą przeczytać można tutaj. Dodatkowe informacje na ten temat znaleźć można także na stronie jednego z autorów kampanii „Bezpieczna praca w wakacje” – Stowarzyszenia Inicjatywa Mobilności Pracy.

Zobacz również: